شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

بازرگانی پرشین پیشرانه

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

۷ مدل سبیل مردانه و نکاتی برای رشد و نگهداری از آن ها

۷ مدل سبیل مردانه و نکاتی برای رشد و نگهداری از آن ها

هیچ چیز نمی تواند به اندازه یک سبیل چهره شما را تغییر دهد. هر مردی در طول زندگی خود حداقل یکبار هم که شده یک مدل سبیل مردانه عجیب غریب و خاص می گذارد. اخیرا سبیل در مد هم رواج بسیاری پیدا کرده است و مدل های خلاقانه ای را به وجود آورده است. هنرمندان نیز از این مد پیروی کرده و حتی گاهی نقش بسزایی در ایجاد و شیوع کمپین سبیل های خاص و جذاب داشته اند. از هنرمندانی که در صنعت موسیقی در کشورمان فعالیت می کنند، تا بازیگران هالیوودی مانند جانی دپ که در فیلم هایی مانند دزدان دریایی کارائیب نقش آفرینی کرده است، هر کدام مدل خاصی از سبیل دارند و حتی این سبیل جزئی از هویت آن ها را نیز شکل داده است. مدل های مختلفی از سبیل وجود دارد که می تواند چهره شما را از صفر به صد تغییر دهد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا منتخبی از ۷ مدل سبیل مردانه مشهور و جذاب را به شما معرفی کنیم.


در مورد مدل سبیل مردانه

سبیل مردانه نوعی از پوشش مد رایگان است که می تواند چهره شما را تا حد زیادی تغییر دهد. امروزه انواع مختلفی از سبیل ها را در خیابان و بر چهره مردان می بینیم. سبیل هم می تواند سنت و مردانگی را در چهره شما زنده کند و هم چهره ای خاص و جذاب برای شما ایجاد کند. ضمناً ممکن است بعضی از مدل های سبیل خیلی خاص باشند. سبیل در فرهنگ ایرانی نقش ویژه ای نیز داشته و دارد و اهمیت این موضوع در حدی است که باید در مطلبی جداگانه به آن بپردازیم. البته بهتر است در انتخاب مدل سبیل دقت کنید و در نظر بگیرید که کدام مدل از سبیل برای چهره شما مناسب تر است، چون اگر در انتخاب آن اشتباه کنید ممکن است برای شما نقشی منفی داشته باشد.

سبیل مردانه می خواهید؟

گذاشتن سبیل و رسیدگی به آن زمان بر است و طالب صبر و حوصله و نظمی مردانه است، بنابراین اگر شخصیتی دارید که حوصله رسیدگی به آن را ندارید، بهتر است آن را فراموش کنید، چون در این صورت بیشتر از اینکه چهره شما را جذاب تر و مردانه تر نشان دهد، شما را به شکل دوره گرد های کارتن خواب نشان می دهد. در ادامه ۷ مدل سبیل مردانه و نحوه رشد و رسیدگی به آن ها را برای شما عنوان خواهیم کرد.

۱- سبیل شورون (Chevron) سبیل مرسوم در میان نجیب زادگان

شهرت این سبیل در میان هنرمندان از طریق بازیگری مشهور آمریکایی تام سلک Tom Selleck به وجود آمد. رشد این نوع از سبیل ممکن است چند ماه طول بکشد. این مدل سبیل نه کاملا، اما نسبتا مرتب و منظم است و از پریشانی و آشفتگی دور است. این نوع از سبیل بر خلاف ظاهر زمخت خود چهره ای آرام و مردانه به وجود می آورد. نکته مهم در مورد این نوع از سبیل این است که باید در نظر بگیرید که مدل موی شما با این مدل هماهنگ باشد و از این مدل نمی توان با هر مدل مویی استفاده کرد. همچنین این نوع از سبیل برای کسانی که جنس موی سبیل آن ها صاف است توصیه می شود.

۲- سبیل والروس (شیر ماهی)

این سبیل به قدری خاص است که نمی توانیم هدف آن را تنها در افزایش جذابیت چهره بیابیم. این مدل در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم شهرت بسیاری داشت. برای ساختن این مدل باید مدتی در حدود ۵ ماه صبر کنید. البته مدت هایی که برای رشد هر مدل بیان می شود، برای هر شخص متفاوت و بسته به سرعت رشد موهای صورت افراد مختلف است. بعد از حدود ۵ ماه سبیل والروسی شروع به بلند شدن و آویزان شدن می کند و شکل اصلی خود را به دست می آورد. علت اینکه نام سبیل به نام والروس (شیر ماهی) است این است که شیر ماهی نیز مویی به این شکل بر روی صورت خود دارد.

۳- سبیل قلمی (مویی)

شیوع این سبک از زمانی شروع شد که هنرمندان هالیوودی همچون کلارک گیبل Clark Gable و ارول فلین Errol Flynn از این مدل استفاده کردند. برای گذاشتن این مدل از سبیل به کمتر از یک ماه زمان نیاز است. البته این نوع سیبیل نیاز به مراقبت و اصلاح همیشگی و مداوم دارد. این مدل سبیل به این دلیل به نام سبیل قلمی معروف است که ضخامت آن مانند یک قلم کم است و شکلی صاف دارد.

۴- سبیل چخماقی

سبیل چخماقی یکی از مشهور ترین مدل های سبیل است. این مدل سبیل در انتهای دو سر آن خمیدگی قابل توجهی به سمت بالا دارد و همین خمیدگی این مدل را متمایز می کند. امروزه استفاده از این نوع از سبیل دوباره رواج پیدا کرده است و با ست کردن آن با مدل های موی جدید از شکل کلاسیک آن خارج شده و به مد بی نظیری تبدیل شده است. البته خمیدگی دو سر این مدل سبیل به خودی خود و یا به فرمان خدا شکل نمی گیرد، بنابراین اگر دوس دارید این مدل را امتحان کنید باید از واکس مو برای حالت دادن این مدل سبیل استفاده کنید. پیشنهاد می شود برای این کار از واکس های مات استفاده کنید و واکس موی براق را فراموش کنید.

۵- سبیل دم اسبی

سبیل دم اسبی یکی از خاص ترین مدل های سبیل است. مدل دم اسبی برای شکل گرفتن به دو الی سه ماه زمان نیاز دارد. البته شکل دادن به آن زحمت زیادی هم دارد. این سبیل برای بیشتر افراد مناسب نیست و نتیجه جذابی به وجود نمی آورد، علت آن هم به خاص بودن این مدل بر می گردد. بنابراین قبل از انتخاب این مدل روی این موضوع نیز فکر کنید.

۶- سبیل کابوی

سبیل کابوی را می توان نسخه بزرگتر و شلوغ تری برای سبیل شورون دانست. فرق آن با سبیل شورون این است که سبیل کابوی کمی نامرتب تر و پرتر و اصلاح نشده تر به نظر می رسد. سعی کنید برای اصلاح این مدل سبیل از قیچی استفاده کنید و به هیچ وجه مقدار زیادی از آن را کوتاه نکنید.

۷- سیبیل نامرتب (Scruffy)

نام این سیبیل تقریبا گویای همه چیز هست. البته این نامرتب بودن هم نظم خودش را دارد و فقط سبک آن بر اساس یک شلوغی برنامه ریزی شده است. این مدل گاهی با ته ریش نیز همراه می شود و قویترین علت برای نامگذاری نامرتب برای این مدل نیز احتمالا همین علت است. این مدل سبیل توسط بسیاری از هنرپیشه های هالیوودی همچون جانی دپ (Johnny Depp) و جیمز فرانکو (James Franco) استفاده می شود و طرفداران زیادی هم دارد. البته این مدل سبیل بسیار خاص نیست اما چهره جذابی برای شما به وجود می آورد. اگر هیچ علاقه ای ندارید که با یک مدل سبیل خاص جلب توجه کنید و علاقه دارید که یک سبیل جذاب و مردانه داشته باشید، این مدل سبیل را به شما پیشنهاد می کنیم. برای رشد کردن این نوع از سبیل نیز لازم نیست مدت زیادی صبر کنید.

چطور سبیل بگذاریم؟

اگر نمی دانید که چطور باید سبیل بگذارید ما به شما می گوییم. برای اینکه یک سبیل خوب از آب در بیاید فقط مقداری صبر لازم دارید. یک سبیل پرپشت و قطور یک شبه آماده نمی شود و یا قرصی وجود ندارد که شب بخورید و صبح که از خواب بیدار می شود سبیل در آورده باشید. (البته فعلا اختراع نشده و با پیشرفت روز افزون انسان امروز تقریبا هیچ چیز بعید نیست). بنابراین اگر سبیل می خواهید باید جور آن را نیز بکشید. ممکن است اینکه با یک سبیل کم پشت و کوتاه شروع کنید و این موضوع چهره شما را به هم بریزد و به شکل یک نوجوان تازه بالغ شده در بیایید مشکل داشته باشید. برای حل این مسئله می توانید صبر کنید تا موهای صورت شما به اندازه کافی بلند شوند و زمانی که احساس کردید به میزان کافی رشد کرده اند ریش های خود را کوتاه کنید و مدل سبیل مورد نظر خود را از آن در بیاورید.

رشد سبیل را افزایش دهید

چطور می شود که می بینیم بعضی افراد در عرض مدت کوتاهی، به حدی موی صورتشان رشد کرده که گویی سال ها درویشی پیشه کرده اند و ما آن ها را مدت هاست که ندیده ایم؟ خوب افزایش رشد ریش و سبیل هم قلق خود را دارد و با انجام چندین کار می توانید سرعت رشد آن ها را افزایش دهید.

اولین راه افزایش سرعت رشد موی صورت استفاده از مکمل های معدنی و ویتامین های مختلف است. آن ها به افزایش سرعت رشد موی صورت کمک می کنند. مصرف بیشتر ویتامین های A، B، C، E و همچنین مصرف بیوتین باعث تقویت و تغذیه شدن پیاز مو می شود و مو را از پایه قوی تر می کند. پوست انداختن پوست و نظافت پوست نیز تاثیر زیادی بر سرعت رشد موی صورت دارند. می توانید برای نظافت بیشتر پوست بعد از تراشیدن موی صورت و قبل از شروع دوره از ماسک های تمیز کننده پوست صورت استفاده کنید تا شرایط سالم تری برای رشد موی صورت به وجود بیاید. استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان نیز می توانند محیط مناسبتری برای رشد سریع موی صورت بر روی پوست ایجاد کنند. و آخرین موردی که می توانیم برای افزایش سرعت رشد موی صورت به شما پیشنهاد کنیم نوشیدن مایعات بیشتر و مخصوصاً آب بیشتر است.

مهمترین نکته : چطور سبیل هایمان اصلاح (نوک گیری) کنیم؟

اگر این وظیفه خطیر را به یک آرایشگر حاذق میسپارید که هیچ، اما اگر خودتان این کار را انجام می دهید پیشنهاد می کنیم از تریمرهای مخصوص صورت و ریش استفاده کنید. البته استفاده از شانه و تریمر برای زمانی است که سبیل های شما به قدر کافی و به اندازه نمونه نهایی بلند نیستند. در صورتی که سبیل های شما به قدر کافی رشد کرده اند و یا بلند هستند استفاده از قیچی توصیه می شود. البته این بار هم شانه را فراموش نکنید تا کارتان تمیز تر از آب در بیاید. نکته مهم در مورد اصلاح کردن سبیل این است که تنها زمانی به اصلاح بپردازید که سبیل های شما کاملا خشک هستند. این کار باعث می شود تا اندازه های واقعی را در نظر بگیرید و نتیجه نهایی را به درستی تشخیص دهید.

اگر دوست دارید چهره آراسته ای داشته باشید خواندن مطلب چهار روش اصلاح برای مردان آراسته را هم به شما پیشنهاد می کنیم

آخرین نکته

اگر بار اول است که قصد دارید سبیل بگذارید یک پیشنهاد برای شما داریم. بهتر است برای رفع حس جلب توجه منفی نسبت به تغییرات ناگهانی در ظاهرتان و یا خاص بودن مدل سبیل، از ته ریش در کنار سبیل مورد علاقه تان استفاده کنید. البته این پیشنهاد برای کسانی است که موی صورتشان کامل و پرپشت است و به کسانی که موهای صورتشان در بعضی قسمت های صورت رشد ندارد یا رشد کمتری دارد، اصلا توصیه نمی شود.

۱۰ مورد از زیباترین آبشار های هند

۱۰ مورد از زیباترین آبشار های هند

بسیاری از آبشارهای تماشایی در سرتاسر جهان به تنهایی در هند قرار دارند. این آبشارهایی که در هند قرار گرفته اند هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند. بعضی از این آبشارها نیز از لحاظ زیبایی و جغرافیایی که در آن قرار گرفته اند در رتبه ی بالاتری قرار دارند. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از زیباترین آبشار های هند می پردازیم.

زیباترین آبشار های هند

۱۰- آبشارهای سوچیپورا، وایاندا، کرالا

کرالا ایالتی در جنوب کشور هند است که خط ساحلی طولانی و زیبایی با دریای عرب دارد و مرکز آن شهر تریواندروم است. آبشار سوچیپورا حدود ۲۰۰ متر ارتفاع دارد. سه آبشار در سلسله کوه های ولاریمالا در وایاندا قرار دارند. آبشار سوچیپورا به «آبشار سنگی نگهبان» مشهور است. این آبشار یکی از معروف ترین آبشارها در میان آبشارهایی است که در کرالا قرار دارند. علاوه بر زیبایی بی نظیر آبشار سوچیپورا، این آبشار به وسیله ی جنگل بسیار انبوه و همیشه سبزی احاطه شده است.

کلمه ی «سوچی» و «پورا» در زبان مالایالامی (شاخه ای از زبان Dravidian که در کرانه ی مالابار در جنوب خاوری هندوستان رواج دارد)، به ترتیب به معنای «سوزن» و «سنگ» است. در واقع نام این آبشار از روی فرم سنگ های سوزنی که در این منطقه قرار دارند گرفته شده است. در زیر این آبشار فضایی برای شنا کردن وجود دارد. در فصل های بارانی در هند مقدار جریان آب در این آبشار به حداکثر خود می رسد. زیبایی این آبشار در این موقع از سال دوبرابر می شود.

در مسیری که به این آبشار می رسد شما می توانید از مناظر باغ های چای که در ناحیه ی وایاندا قرار دارند لذت ببرید. کسانی که علاقه ی زیادی به راه پیمایی، کوهنوردی و گشت و گذار در حیات وحش دارند می توانند از این منطقه لذت ببرند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای سوچیپورا در رتبه ی دهم قرار دارد.

۹- آبشارهای کورتالام، تیرونلولی، تامیل نادو


کورتلام شهری کوچک است که در قسمت غربی تیرونلولی در ناحیه ای به نام تامیل نادو قرار دارد. این شهر در بین توریست ها به خاطر داشتن آبشارهای زیبا از جمله آبشار کورتالام بسیار مشهور است. ۹ آبشار بسیار زیبای دیگر در این ناحیه قرار دارد:

 • آبشارهای اصلی (پرارووی)
 • آبشارهای کوچک (چیترارووی)
 • آبشارهای هانی (تنارووی)
 • آبشارهای شنباگادوی
 • آبشارهای پنج­ گانه (آیندهارووی)
 • آبشارهای جدید (پوتوآروی)
 • آبشارهای قدیمی (پاژایا کورتالارووی)
 • آبشارهای تایگر (پولی آرووی)
 • آبشارهای باغ میوه (پازاتوتا آرووی)

از میان آبشارهایی که نام آن ها در بالا ذکر شد تنها از طریق جاده می توان به سه تای آنها (آبشارهای اصلی، آبشارهای پنج گانه و آبشارهای قدیمی) نزدیک شد. برای اینکه به باقی آبشارها نزدیک شوید باید مدت زیادی را از کوه بالا بروید. فصل های بارانی از بهترین فصل هایی است که می توانید از این آبشارها دیدن کنید زیرا در این فصل ها آب این آبشارها به حداکثر خود می رسد و زیبایی این آبشارها دوچندان می شود.

آبشار اصلی پرارووی با ارتفاع ۶۰ متر از بلندترین آبشارها در ناحیه ی کورتالام می باشد. آبشارهای کورتالام به «چشمه های معدنی طبیعی جنوب هند» معروف هستند زیرا آب این آبشارها خاصیت درمانی نیز دارد. گفته می شود که بسیاری از امراض پوستی در آب این آبشارها درمان می شوند. استراحتگاه های درمانی بسیاری در نزدیکی این آبشارها ساخته شده است. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای کورتالام در رتبه ی نهم قرار دارد.

اگر اهل طبیعت گردی هستید یا به طبیعت و زیبایی های آن علاقه مندید مطلب ۹ نمونه از شگفت انگیز ترین و زیباترین غارهای جهان نیز می تواند برای شما جذاب باشد.۸- آبشارهای دهوئاندهار، جبلپور، مادایا پرادش

آبشارهای دهوئاندرهار آبشار بسیار خوش منظره ای است که در ناحیه ی مقدس جبلپور در مادایا پرادش قرار دارند. آبشارهای دهوئاندهار همچنین «آبشار مه آلود» نیز نامیده می شوند زیرا آب این آبشارها در هنگام فرود مه تولید می کنند. آبشارهای دهوئاندهار ارتفاعی حدود ۳۰ متر دارند. آبگیری که در زیر این آبشار قرار دارد حدود ۳۵۰ فوت عمق دارد. علاوه بر مه ای که اطراف این آبشار قرار دارد سنگ های مرمری که در اطراف این آبشار قرار گرفته زیبایی این آبشار را دوچندان می کند.

اگر می خواهید از این آبشار لذت ببرید بهتر است در فصل های بارانی از این آبشار دیدن کنید. در فصل های بارانی با بالا رفتن جریان آب این آبشارها نمی توانید شاهد برخورد آب با سنگ های اطراف آن باشید. به همین دلیل در فصل های بارانی امکانات قایق سواری در آن ناحیه برای توریست ها فراهم است و می توانند از آن لذت ببرند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای دهوئاندهار در رتبه ی هشتم قرار دارد.

۷- آبشارهای الفنت (فیل)، شیلونگ، مگالایایکی از مکان های بسیار دیدنی در شیلونگ آبشار الفنت است. نام این آبشار را به این علت الفنت گذاشته اند که در نزدیکی این آبشار سنگی به شکل فیل قرار دارد. محلی های آن منطقه این آبشار را «آبشار سه طبقه» می نامند. همانطور که از نام این آبشار پیدا است، آب این آبشار بر روی سنگ هایی که در سه سطح قرار دارند برخورد می کند و منظره ی بسیار زیبایی را برای بیندگان به ارمغان می آورد. در فصل های بارانی با توجه به زیاد شدن جریان آب، منظره ی این آبشار بسیار شگفت انگیز می شود. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای الفنت در رتبه ی هفتم قرار دارد.

۶- آبشارهای کپتی، موسوری، دهرادون، اوتاراخاند

آبشارهای کپتی با ارتفاع ۴۰ فوت از بلندترین آبشارهایی هستند که در تپه ی موسوری در ناحیه ی دهرادون در اوتاراخاند قرار دارند. این تپه در ارتفاع ۴۵۰۰۰ فوتی از سطح دریا قرار دارد. این آبشارها به علت داشتن چشم انداز وسیع و زیبا بسیار مشهور هستند. در سال ۱۸۳۵ شخصی انگلیسی به نام جان مکینان این محل را توسع بخشید و آن را برای بازدید توریست ها آماده کرد. آبشارهای بسیاری در این منطقه قرار دارند اما هیچ کدام از ین آبشارها به زیبایی آبشارهای کپتی نمی باشد. استخر طبیعی در قسمت زیرین این آبشار وجود دارد. چشم انداز بسیار زیبا و وسیع این آبشار منظره ای بسیار نفس گیر برای شما به ارمغان می آورد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای کپتی در رتبه ی ششم قرار دارد.

۵- آبشارهای هوگناکال، دارماپوری، تامیل نادو


آبشارهای هوگناکال مطمئناً یکی از زیباترین آبشارها در ناحیه ی تامیل نادو است. این مجموعه از آبشارها بر روی رودخانه ی کاوری در ناحیه ی دارماپوری در تامیل نادو قرار دارد. این آبشار یکی از جاذبه های توریستی این منطقه است و توریست ها می توانند بر روی این رودخانه و در کنار این آبشار قایق سواری کنند، آب این آبشار همچنین خاصیت درمانی نیز دارد.

شما نمی توانید از طریق جاده به این آبشار نزدیک شوید بلکه به وسیله ی قایق می توانید به این آبشار بروید. اما قایق سواری بر روی این رودخانه تنها در فصل های غیر بارانی مجاز می باشد. آبشارهای هوگناکال متشکل از چند آبشار می باشد که بلندترین این آبشارها ارتفاعی حدود ۶۵ فوت و کوتاهترین این آبشارها ارتفاعی حدود ۲۵ فوت دارد. جریان تند آب این آبشارها و برخورد آن با سنگ ها مه بسیار زیادی را در این منطقه تولید می کند. سنگ های کربناتیت (سنگ های کربنات دار با منشاء آتشفشانی) که در این منطقه قرار دارند از قدیمی ترین سنگ ها در سرتاسر جهان می باشند.

بهتر است در فصل های بارانی از این آبشار دیدن نکنید زیرا در فصل های بارانی با توجه به زیاد شدن جریان آب، راه های آبی که به این آبشار می رسند بسیار خطرناک می باشند و سرویس های قایق رانی نیز در این فصل تعطیل می باشند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای هوگناکال در رتبه ی پنجم قرار دارد.

۴- آبشارهای نوهکالیکای، چراپونجی، مگالایا


آبشارهای نوهکالیکای از چهارمین آبشارهای بلند در هند می باشند. این آبشارهای بسیار زیبا در تپه های غربی خاسی در شهر چراپونجی در منطقه ی مگالایا قرار دارند. بدون شک، آبشارهای نوهکالیکای از زیباترین آبشارها در منطقه ی مگالایا است. فرود آمدن آب این آبشار از تخته های سنگی که در ارتفاع بسیار زیاد قرار گرفته اند و احاطه شدن آن به وسیله ی جنگل همیشه سبز زیبایی این آبشار را دوچندان کرده است. جریان بی وقفه ی آب های این آبشار از ارتفاعات سنگی استخری را در قسمت زیرین این آبشار ایجاد کرده است. سرتاسر زمستان آب این استخر به رنگ آبی بسیار زیبایی در می آید. و در فصل تابستان رنگ این استخر به سبزی می­گراید.

سعی کنید که در فصل های بارانی از این آبشار دیدن نکنید زیرا در فصل های بارانی لایه ی ضخیمی از ابر جلوی دید شما را می پوشاند و شما نمی توانید از مناظر زیبای این ناحیه لذت ببرید. بهترین فصل برای بازدید از این آبشار فصل پاییز است، زیرا در فصل پاییز آسمان این منطقه صاف و بدون ابر است و شما می توانید از این آبشار لذت ببرید. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای نوهکالیکای در رتبه ی چهارم قرار دارد.

۳- آبشارهای جوگ، شیموگ، کارناتاکا

آبشارهای شکوهمند جوگ در بستر رودخانه ی شاراواتی در شیموگا در منطقه ی کارناتاکا قرار دارند. آبشارهای جوگ با ارتفاع ۸۳۰ فوت از مرتفع ترین آبشارها در هند است. این آبشار متشکل از چهار آبشار است که همگی با هم آبشارهای جوگ را تشکیل می دهند و منظره ی بسیار زیبایی را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آوردند. شما می توانید از طریق اتوبان ملی ۴ به این آبشار بروید. پیشنهاد می شود که در فصل های بارانی از این آبشارهای جوگ دیدن کنید زیرا جریان آب در این فصل به حداکثر خود می رسد. شما نمی توانید به راحتی از پس زمینه و دورنمای انبوه و جنگلی سبز این آبشار چشم بردارید.

در فصل های بارانی می توانید شاهد رنگین کمانی باشید که در نزدیکی این آبشار تشکیل می شود. اما در فصل هایی غیر از فصل های بارانی شما تنها می توانید از جریان آب این آبشار لذت ببرید. ۱۵۰۰ پله در تپه ای در نزدیکی این آبشار ساخته شده تا بازدیدکنندگان بتوانند به بالای این آبشار بروند و از زاویه ای متفاوت این آبشار را نظاره کنند. بازدیدکنندگان تنها در فصولی غیر از فصول بارانی می توانند از این پله ها بالا بروند، چون در فصول بارانی با توجه به افزایش مقدار آب این آبشار بالارفتن از این پله ها خطرناک می باشد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای جوگ در رتبه ی سوم قرار دارد.

۲- آبشارهای آتیراپیلی، چالاکودی، تریسور، کرالا


آبشارهای زیبای آتیراپیلی دربستر رودخانه ی چالاکودی در ناحیه ی کرالا قرار گرفته اند. این آبشار یکی از عظیم ترین و زیباترین آبشارها در کرلا است. شما می توانید در همه ی فصل های سال از این آبشار بسیار زیبا دیدن کنید. با توجه به زیبایی این آبشار، نام دیگر آن «نیاگارای هند» می باشد. آبشارهای آتیراپیلی متشکل از ۴ آبشار است. ارتفاع این آبشار ۸۹ فوت می باشد و پهنای آن ۳۳۰ فوت است. چشم انداز زیبای این آبشار پوشیده از جنگل های بارانی همیشه سبز است و به همین علت یکی از جاذبه های این منطقه به شمار می آید. جریان آب این آبشار بر سنگ های اطراف این ناحیه برخورد می کند و باعث ایجاد مه در نزدیکی این منطقه می شود.

دو آبشار زیبای دیگر در نزدیکی آتیراپیلی قرار دارند که نام های آنها چاپرا و وازاچل می باشد. آبشار وازاچل در نزدیکی جاده قرار دارد. در فصل های بارانی، قطرات آب این آبشار در هوا پراکنده می شوند و این افشانه های آب به صورت شما برخورد می کنند و احساس بسیار زیبایی را در شما بر می انگیزاند. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای آتیراپیلی در رتبه ی دوم قرار دارد.

۱- آبشارهای دودهساگار، سانگوئم، گوا


آبشارهای بسیار زیبای دودهساگار در گوا بدون شک یکی از زیباترین آبشارها در سرتاسر هند است. دودهسگار در انگلیسی به معنای «اقیانوس شیر» است. همانطور که از نام این آبشار پیدا است جریان آب هایی که از لابه لای سنگ ها به پایین می ریزد مانند جریان های شیر است. اگر شما به گوا سفر می کنید حتماً از این آبشار دیدن کنید. دودهساگار متشکل از ۴ آبشار دیگر است که از ارتفاعات غربی کوه گات به پایین فرو می ریزد. این آبشار ارتفاعی حدود ۱۰۲۰ فوت دارد و از ششمین آبشارهای مرتفع در هند به شمار می آید.

اگر می خواهید از زیبایی این آبشار بیشترین لذت را ببرید توصیه می کنیم در فصل های بارانی برای دیدن این آبشار به گوا سفر کنید. جریان شدید آبشارهای دودهساگار در فصل های بارانی یقیناً با جلوه ی بصری شگرف اش هر چشمی را مسحور می کند. غافلگیری دیگر برای شما این است که مسیر راه آهن هند جنوبی دقیقاً از مقابل آبشارهای شکوهمند دودهساگار عبور می کند. پس قطاری از ایستگاه راه آهن کولن در نزدیکی پارک ملی مولم بگیرید. وقتی این قطار از پل طاقداری می گذرد که درست در مقابل آبشارهای مذکور واقع است، منظره ای نفس گیر از این آبشارهای تماشایی را مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید در طول مسیر راه آهن به سوی این آبشارها پیاده روی کنید. تونل قدیم راه آهن را بریتانیایی ها ساخته اند و جنگل های متراکم سرسبزی که در کنار این آبشارها واقع هستند نیز از جذابیت های لذتبخش سفر شما به شمار خواند آمد. در فهرست ما از ده آبشار بسیار تماشایی در هند ، آبشارهای دودهساگار در رتبه ی اول قرار دارد.


آیا خواص چای سبز برای کاهش وزن صحت دارد؟

همه ی ما از خواص سبزیجات و گیاهان خوراکی سبز رنگ خبر داریم و کم و بیش آنها را در برنامه ی غذایی خود قرار می دهیم. آیا چای سبز نیز همین خواص را دارد؟ احتمالاً در برخی مطالبی در مورد خواص چای سبز برای کاهش وزن و لاغری خوانده اید. در صورتی که می خواهید از خواص چای سبز و رابطه آن با کاهش وزناطلاع پیدا کنید ادامه این مطلب را با ما همراه باشید.

خواص چای سبز برای کاهش وزن

ظاهراً چای سبز به دو شیوه ی متفاوت به کاهش وزن کمک می کند. گفته می شود کافئین به میزان محدود روی سوزاندن چربی و بهبود عملکرد ورزشی مؤثر است. همین عامل به سوزاندن کالری بیشتر منجر خواهد شد. از طرف دیگر آنتی اکسیدان EGCG موجود در چای سبز به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کرده و در کاهش وزن مؤثر خواهد بود. این دو مورد را می توان عمده ترین خواص چای سبز در رابطه با کاهش وزن دانست.

با اینکه میزان کافئین بیش از حد، کاهش وزن و چربی سوزی را با مشکل مواجه می کند، اما کافئین موجود در یک فنجان چای سبز تنها حدود ۴۰ میلی گرم است. این میزان حدود یک سوم کافئین موجود در یک فنجان قهوه است. البته باید در طول روز حدأقل ۵ فنجان چای سبز مصرف کرد تا بتوان میزان EGCG لازم برای افزایش سوخت و ساز بدن را دریافت نمود.

بنابراین با اینکه میزان چربی سوزی و کمک به کاهش وزن یکی از مهمترین خواص چای سبز نیست، اما می تواند در این خصوص یک نوشیدنی مؤثر باشد. چای سبز بدون شکر یکی از بهترین نوشیدنی های موجود است. چای سبز خالی از کالری، چربی و شکر است. از طرفی برخی افراد تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند و همین عامل باعث افزایش وزن می شود. رفع عطش یکی از خواص این چای خوشمزه بشمار می رود.

ضعف های موجود در کنار خواص چای سبز

چای سبز طعم بخصوصی دارد. بیشتر افراد به خاطر این طعم خاص ترجیح می دهند میزان شکر و شیر فراوانی با چای خود میل کنند. همین عامل کالری فراوانی به بدن شما وارد می کند. کالری که شما را در مسیر کاهش وزن با مشکل مواجه خواهد کرد. با اینکه این مسئله مربوط به زیان های چای سبز نیست اما در صورت عادت به مصرف قند فراوان هنگام نوشیدن چای سبز باید دقت بیشتری به خرج داد.

اگر در مصرف چای حرفه ای باشید بدون شک لیموناد چای سبز را نیز امتحان کرده اید. بیشتر افراد این نوشیدنی خوشمزه را با عسل اندک تهیه می کنند که مشکل خاصی ندارد اما در صورتی که از شکر استفاده شود باید مراقب بود. میزان شکر لازم برای شیرین کردن نوشیدنی های حاوی چای سبز (به علت طعم خاص آن) معمولاً زیاد است. به همین دلیل کالری فراوانی از این طریق جذب بدن می شود.

بنابراین برای بهره گیری از خواص چای سبز باید آن را به صورت معمولی مصرف کنید. اگر در هوای گرم به یخ‌چای (آیس‌تی) علاقه دارید آن را بدون قند یا با اندکی عسل مصرف کنید. در صورت اضافه کردن شیر هم حتماً شیر کم چرب را در دستور کار داشته باشید.

persianpishraneh.com

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

 • تقویت آنتن با انتخاب آنتن مناسب :

طبق آزمایشاتی که در نیویورک انجام شد، دریافت سیگنال به طور عمده به فاصله آنتن گیرنده از دکل فرستنده، زمین و محیط اطراف (ساختمان های همجوار، درختان و ….) بستگی دارد. برخی از آنتن ها نسبت به مدل های دیگر کارایی بهتری داشتند اما پیش بینی این که آنتن در کجا بهترین کارایی را دارد سخت بود. تعدادی از آنتن ها جهت دار بودند به طوری که آنها نیاز به چرخش به سمت دکل فرستنده داشتند. آنتن های چند جهته ( آنتن های 360 درجه ) که امواج را از همه جهت دریافت می کنند دراکثر موارد و برای مکان های شهری مناسب هستند اما ممکن است برای ایستگاه های دورتر مناسب نباشند. غالبا آنتن های ارزان خوب هستند اما آنتن های بهتر گران ترند. بنابراین توصیه می شود که بهترین گزینه را جهت خرید آنتن انتخاب نمایید. شما برای این کار از فروشگاهی که دارای سیاست بازگشت و گارانتی مناسب است خرید کنید ( آنتن لالی الکترونیک )

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

آنتن تمام جهت (360 درجه) مدل le150 لالی الکترونیک با تقویت کننده

 • تقویت آنتن با تنظیم ارتفاع

نصب آنتن تلویزیون در ارتفاع مناسب در گیرندگی سیگنال های ارسالی بسیار مهم است. یکی از دلایلی که آنتن های هوایی بهتر از آنتن های رومیزی ( داخل آپارتمانی ) کار می کنند همین امر است.

اگر از آنتن رومیزی استفاده می کنید حتی الامکان سعی نموده آنتن را در کنار پنجره قرار دهید. آنتن های رومیزی در طبقات بالا جوابدهی مطلوبی دارند در واقع هر چه ارتفاع محل استقرار آنتن از سطح زمین بیشتر باشد دریافت سیگنال بهتر انجام می گیرد.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

– تقویت آنتن با پیدا کردن ایستگاه ها

بسیاری از آنتن ها جهت دار هستند به این معنی که آنها می بایست به سمت دکل فرستنده امواج تلویزیونی تنظیم شود اصطلاحا می بایست آنتن فرستنده و آنتن گیرنده همدیگر را ببینند. اما آنتن های نسل جدید تمام جهت یا 360 درجه می باشند و در شهر ها که موانع زیادی میان فرستنده و گیرنده می باشند کاربرد بیشتر و بهتری دارند.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

آنتن اکتیو LE707 لالی الکترونیک با تقویت کننده

یک آنتن چند جهته می تواند سیگنال ها را از همه جهات دریافت کند اما قادر به گرفتن سیگنال از ایستگاه های دورتر نیست. هنگامی که شما آنتن های مختلف را آزمایش می کنید از طریق کانال های تلویزیونتان ببینید که محل آنتن به طرف کدام ایستگاه بهتر است.

– تقویت سیگنال با متوقف کردن تداخلات

هر چیزی که بین آنتن تلویزیون خانگی ( آنتن رومیزی ) و دکل فرستنده امواج است می تواند پذیرش سیگنال شما را دچار اخلال نماید. اگر امکان دارد آنتن را در نزدیکی پنجره قرار دهید، حتی الامکان از آنتن های دارای تقویت کننده استفاده نمایید، آنتن را در جهات مختلف آزمایش نموده تا بهترین دریافت را داشته باشید. آنتن های رومیزی شرکت لالی الکترونیک با پایه های مختلف می تواند آنتن را در وضعیت مطلوبی قرار دهد.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

آنتن رومیزی LE252 لالی الکترونیک با تقویت کننده

– دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون

چنانچه آنتن تلویزیون بدون تقویت کننده می باشد و دریافت امواج به شکل نامطلوبی می باشد می توانید از یک دستگاه تقویت کننده برای بالابردن کیفیت دریافت امواج استفاده نمایید. سیگنالهای دریافتی از طریق آنتن به آمپلی فایر ( تقویت کننده) منتقل میشود تا تقویت شوند که می تواند قدرت سیگنال را در ایستگاه های دورتر افزایش دهد. اگر شما قصد دارید که یک آنتن را برای دو تلویزیون استفاده کنید تقویت کننده می تواند مفید باشد ( تقویت کننده مدل LE150B ) .کارشناسان تقویت کننده های حول ۱5db را پیشنهاد می دهند.. اگر شما یک آنتن با تقویت کننده دارید اول تقویت کننده آن را بردارید اگر دریافتتان خوب بود آن را کلا بردارید.

تقویت کننده مدل LE150B لالی الکترونیک با دو خروجی برای دو دستگاه تلویزیون

کابل آنتن و چند نکته ساده

تا جایی که امکان دارد، از یک کابل آنتن یک تکه، از آنتن تا گیرنده دیجیتال ( رسیور ) یا تلویزیون استفاده کنید. کابل آنتن چند تکه یکی از مهمترین عوامل افت کیفیت تصویر در تلویزیون می باشد. اگر مجبورهستید که از کابل آنتن دو تکه یا چند تکه استفاده کنید، باید از فیشهای رابط مخصوص که coaxial coupler نام دارند استفاده کنید.

اتصال کابل آنتن مانند سیم برق نیست!اگر سیم آنتن دو تکه را مانند سیم های برق به هم بتابانید، بخش زیادی از اطلاعات ارسالی یا سیگنالهای تصویر را از دست خواهید داد. نحوه اتصال دو سیم آنتن را در عکس زیر ببینید.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

نحوه اتصال دو سیم آنتن

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

 • نحوه اتصال فیش آنتن به سیم آنتن

1 ) از کابل کواکسیال 75 اهم دارای مغزی و شیلد مس و استاندارد استفاده نمایید.

2 ) روکش بیرونی کابل را در حدود 15 میلیمتر برش داده و جدا نمایید.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

شیلد ( بافت مسی ) را به روی پوشش بیرونی کابل برگردانید

3 ) روکش مغزی را مطابق شکل در حدود 10 میلیمتر بطوری جدا کرده به مغزی آسیبی نرسد.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

4 ) کابل را از داخل فیش ( کانکتور ) مناسب عبور داده ( مطابق شکل )

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

5 ) مطمئن شوید که تارهای شیلد با مغزی اتصال نداشته و سیم مغزی را هم تراز با فیش بریده تا یکنواخت شوند.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

اگر شما با روشهای غیر متعارف و غیر استاندارد، کابل آنتن را به فیش متصل کنید، بعد از مدتی بر اثر گرما یا ضربه یا جابجایی، اتصال کابل خراب میشود. و شاید تشخیص اینکه مشکل تصویر تلویزیون شما از فیش آنتن است، دیگر آسان نباشد.

آنتن مركزي

در ساختمان هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی وجود دارد (همانند هتل ها و برج های مسکونی و ادارات و …) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن جداگانه نصب کنیم مشکلاتی پیش خواهد آمد که در ذیل به مهمترین آنها اشاره می کنیم :

 • محدودیت فضای پشت بام برای نصب تعداد زیادی آنتــن

 • انعکاس و تداخل امواج بر روی آنتــن ها

 • هزینه نسبتا بالای نصب آنتن برای یکایک گیرنده ها و هزینه نصب و سیم کشی تا گیرنده

 • تاثیر منفی در زیبایی نمای ساختمان و ایجاد انبوهی از آنتن در پشت بام

 • هزینه بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده تلویزیون نیز مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

با توجه به موارد مذکور بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل نصب یک دستگاه آنتن و استفاده از آن برای تمام گیرنده ها می باشد.به دلیل این که سیگنال در یافتی توسط این آنتن برای تمام گیرنده ها کافی نمی باشد، می بایست از تجهیزات جانبی برای افزایش مقدار سیگنال و توزیع آن بین گیرنده ها استفاده کنیم. عملی کردن این روش با استفاده از تجهیزات سیستم ها ی آنتن مرکزی میسر میگردد.

یک سیستم کامل آنتن مرکزی مجموعه ای از تجهیزات اولیه دریافت سیگنال تلویزیونی و تجهیزات پردازش و تقویت سیگنال و توزیع آن از طریق کابل های کواکسیال مناسب بین گیرنده های تلویزیون می باشد و هدف از اجرای آن برقراری سطح سیگنال مناسب برای هر گیرنده جهت دریافت تصویری با کیفیت قابل قبول می باشد.

تجهیزات سیستم آنتن مرکزی :

 • آمپلی فایر (تقویت کننده)

 • چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

  چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

  مبدل ها

 • جعبه های تقسیم انشعابی (SPLITTER)

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیونچند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

 • جعبه های تقسیم عبوری (TAP OFF).

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیونچند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

كابل مورد استفاده در سیستم آنتن مرکزی

در سيستم های آنتن مرکزی از کابل های كواكسيال 75 اهمی استفاده می گردد . اين كابل ها دارای يك هادی مركزی ( مغزی ) از جنس مس می باشند كه وظيفه انتقال سيگنال را عهده دار هستند و بافت مســـی ( شیلد ) که دور مغزی را گرفته واز تداخل روی سيگنال توسط عوامل خارجی جلوگيری می كند. برای اتصال كابل های كواكسيال به تجهيزات مرکزی از كانكتور های نوع F استفاده می گردد كه بسته به نوع كابل و سايز آن انتخاب می گردد . لازم به ذکر است هر چه انتقال به زباله‌دانمسافت انتقال سیگنال طولانی تر باشد ، در واقع کابل بیشتری مصرف گردد و باعث افت سیگنــــــال خواهدشد، که برای جبران این افت و با توجه به نیاز مصرف کننده باید از انواع مناسب تقویت کننده ها استفاده نمود. انتخاب کابل مناسب و با کیفیت بالا می تواند در انتقال سیگنال با کیفیت مطلوب تر موثر واقع شود.

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

چند نکته و ترفند برای تقویت سیگنال آنتن تلویزیون

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی الکترونیک

سلام به دوستای گلم الان که نزدیک جام جهانیه همه نیاز به یه آنتن خیلی خوب و قوی داریم برای تلویزیون هامون تا از تماشای فوتبال لذت ببریم.

آنتن لالی الکترونیک مدل های خیلی زیادی داره که اگه با این شماره 7-02166764955 تماس بگیرید میتونید مشاوره هم ازشون بگیرید .فقط کافیه منطقه ای که هستید و بهشون بگید اونا خودشون راهنماییتون میکنن.

و توی تمام شهر های ایران نمایندگی دارن و میتونید شماره هاشون و ازشون بگیرید یا از طریق سایت PERSIANPISHRANEH.COM به صورت اینترنتی سفارش بدید و یک روزه بهتون تحویل میدن.

پرشین پیشرانه

راهنمای خرید کفش عروسکی : دوست زیبای بهاری

persianpishraneh.com

راهنمای خرید کفش عروسکی : دوست زیبای بهاری

تاریخچۀ کوتاه کفش عروسکی

این مدل کفش در واقع اقتباسی از کفش های باله هستند. هرچند کفش های باله اولین بار در قرن ۱۸ به وجود آمدند، اما این مدل کفش عروسکی که این روزها در دنیای مد می بینیم را سالواتور کاپاتزیو (Salvatore Capezio) یک کفاش ایتالیایی ساخت. بعد از دیدن پتانسیل هایی که کفش های ساخته کاپاتزیو داشت، یک طراح مد امریکایی به نام کلر مک کاردل (Claire Mccardell ) از کاپاتزیو خواست که یک پاشنه تخت محکم به آن ها اضافه کند تا او بتواند از آن ها در کالکشن ۱۹۴۱ خود استفاده کند.

در سال ۱۹۴۷، رُز رپتو (Rose Reppetto)) مدل مشهور کفش عروسکی اش را بر اساس آن ساخت و بعد از آن بود که این استایل کفش در دنیای کفش های زنانه شناخته شد. طی سال ها، پرنسس دایانا (Princess Diana) و آدری هپبورن (Audrey Hepburn) عاشق این مدل کفش بودند و در اکثر مواقع از این مدل کفش زنانه استفاده می کردند. همین موضوع باعث افزاش محبوبیت این مدل کفش ها در سرتاسر جهان شد.

علی رغم به روز رسانی این مدل مانند افزودن سگک، به کارگیری پارچه جدید، طراحی اشکال جدید، افزودن بند و چیزهایی از این قبیل، مدل کلاسیک کفش عروسکی تغییر چندانی پیدا نکرد. کفش های عروسکی استایلی راحت و زیبا خلق می کنند و با هر استایلی هماهنگ هستند.

دو روش برای پوشیدن کفش عروسکی

اگر چه می توانید هر کفشی را برای چند استایل مختلف استفاده کنید اما در اینجا می خواهیم دو استایل متفاوت با کفش عروسکی را بررسی کنیم.

۱- کفش عروسکی با شلوار جذب

 • اگر می خواهید کفش عروسکی خودتان را با یک شلوار جذب بپوشید یادتان باشد که رنگ شلوار با کفش متفاوت باشد زیرا این تضاد ایجاد شده زیبایی کفش و پای شما را دوچندان می کند، در صورتی که کفش و شلوار یکرنگ انتخاب شود، این زیبایی را از بین می برد.
 • کفش عروسکیتان در کنار یک شلوار جذب با یک مانتو طرح دار می تواند استایلی فوق العاده برایتان خلق کند. مانتوهای بهاره و تابستانه که لخت و نازک هستند بهترین گزینه برای این استایل هستند.
 • کفش عروسکی می تواند یک گزینه مناسب برای مکان های رسمی باشد؛ در این صورت بهتر است آن را با یک شلوار جذب و یک مانتو کتی ساده بپوشید. تأثیر یک روسری ابریشمی طرح دار با رنگ های جذاب و زنده را فراموش نکنید.

۲- کفش عروسکی با شلوار گشاد

 • ایجاد یک استایل شیک با شلوار گشاد برای اکثر افراد کار دشواری است، اما کفش عروسکی می تواند کار را برای شما راحت کند. در این مورد توصیه می کنیم که از شلوارهای گشاد با رنگ روشن استفاده کنید تا رنگ کفش عروسکیتان بیشتر نمایان شود.
 • همراهی با شلوارهای گشاد تنها از عهده مانتوهای گشاد برمی آید. رنگ و طرح مانتو در این استایل از اهمیت زیادی برخوردار نیست اما به یاد داشته باشید که گشادی مانتو و شلوار باید هماهنگی مناسبی داشته باشند.

نکات مهم برای خرید کفش عروسکی

۱- به دنبال کفش عروسکی باشید که کاملاً به روز باشد. اگرچه کفش های عروسکی کلاسیک هنوز و همچنان کارایی اولیه خود را دارند، اما مدل های متنوع زیادی در بازار موجود است که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید. کفش های عروسکی سگک دار، این روزها یکی از محبوب ترین کفش های عروسکی هستند. علاوه بر این مدل می توانید با یک کفش عروسکی بنددار استایلی متفاوت و زیبا برای خود خلق کنید.

پیرو مد روز باشید

۲- حدود قیمتی که می خواهید خرید کنید را مشخص کنید. کفش های عروسکی را در تمام برندها و مغازه های کفش فروشی با قیمت های متفاوت می توانید بیابید، اما به یاد داشته باشید کفش های ارزان ممکن است عمر طولانی نداشته باشند و در مقایسه با کفش های گران قیمت چندان راحت نیستند. بنابراین، در مورد اینکه این مدل کفش را برای چه مواقعی می خواهید تصمیم گیری کرده و سپس خرید کنید.

سر کیسه را کمی شل کنید 🙂

۳- به راحت بودن کفش بیاندیشید. هرچند در اکثر مواقع، راحتی اولین نکته ای نیست که در ذهن یک فرد خوشتیپ وجود داشته باشد، اما کفش های عروسکی با هر مدلی که باشد این نیاز را برآورده می کند. بنابراین، هرگز یک کفش عروسکی غیر راحت را صرفاً به خاطر زیبایی اش نخرید. مطمئن باشید می توانید یک کفش عروسکی راحت و بی نقص پیدا کنید. پس به جستجو ادامه دهید.

راحت بپوشید

کفش های عروسکی یکی از مواردی است که باید در کمد لباس هر خانمی وجود داشته باشد. راحتی و هماهنگی آن با دیگر لباس ها برگ برنده این مدل کفش زنانه است. شما در مورد کفش عروسکی چه فکری می کنید؟ آیا ایده ای در مورد پوشیدن این مدل کفش دارید؟ اگر در مورد خرید آن نکته ای در نظر دارید حتما با ما در میان بگذارید.

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی الکترونیک

سلام به دوستای گلم الان که نزدیک جام جهانیه همه نیاز به یه آنتن خیلی خوب و قوی داریم برای تلویزیون هامون تا از تماشای فوتبال لذت ببریم.

آنتن لالی الکترونیک مدل های خیلی زیادی داره که اگه با این شماره 7-02166764955 تماس بگیرید میتونید مشاوره هم ازشون بگیرید .فقط کافیه منطقه ای که هستید و بهشون بگید اونا خودشون راهنماییتون میکنن.

و توی تمام شهر های ایران نمایندگی دارن و میتونید شماره هاشون و ازشون بگیرید یا از طریق سایت PERSIANPISHRANEH.COM به صورت اینترنتی سفارش بدید و یک روزه بهتون تحویل میدن.

پرشین پیشرانه

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی الکترونیک

جام جهانی ۹۷ با آنتن های لالی الکترونیک

سلام به دوستای گلم الان که نزدیک جام جهانیه همه نیاز به یه آنتن خیلی خوب و قوی داریم برای تلویزیون هامون تا از تماشای فوتبال لذت ببریم.

آنتن لالی الکترونیک مدل های خیلی زیادی داره که اگه با این شماره 7-02166764955 تماس بگیرید میتونید مشاوره هم ازشون بگیرید .فقط کافیه منطقه ای که هستید و بهشون بگید اونا خودشون راهنماییتون میکنن.

و توی تمام شهر های ایران نمایندگی دارن و میتونید شماره هاشون و ازشون بگیرید یا از طریق سایت PERSIANPISHRANEH.COM به صورت اینترنتی سفارش بدید و یک روزه بهتون تحویل میدن.


پرشین پیشرانه


طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

همه طرح های کسب و کار برای راه اندازی استارت آپ نیست.

کسب و کارها برای اهداف متعددی مثل بهره‌گیری از فرصت‌های بازار،

ورود به بازار جدید و البته تحقق اهداف نیازمند طرح کسب و کار هستند.

کسب و کارها از چنین طرح‌هایی برای پیاده‌سازی استراتژی، تحقق شاخص‌ها،

هدف‌گذاری دقیق‌تر، کنترل و اجرای پروژه‌های مورد نیاز از طرح کسب و کار بهره می‌برند.

۳) انتخاب طرح کسب و کار مناسب شما

در نظر داشته باشید که طرح کسب و کار سندی هست که باعث می‌شود

موفق‌تر شود بنابراین باید به نسبت آنچه نیاز دارید آن را تنظیم کنید و

همانقدر که نیاز هست بابت آن وقت بگذارید. خیلی وسواس در این مورد نیازی نیست

به خرج دهید چرا که در اکثر اجزا طرح‌های کسب و کار مشابه هستند

اما به هر حال خوب است با ۳ نوع معمول آن آشنا شوید.

ارائه کنید.

طرح کسب و کار داخلی – The Internal business plan

همانطور که از اسمش مشخص است طرح کسب و کار داخلی مرتبط به استفاده درون سازمانی است.

در نتیجه نیازی نیست تیم و کادر مدیریتی معرفی شود.

طبیعتا از ساختارهایی که جهت ارائه به اشخاص خارج از سازمان ارائه می‌کنیم خارج است

و بر موضوعاتی از جمله فرایندهای اجرایی، دستورالعمل‌ها، بوجه، اهداف، شاخص‌های

تحقق هداف و پیش‌بینی‌ها متمرکز است. در طرح کسب و کار داخلی

برنامه‌های بازنگری و مرور دوره‌ای عملکرد حائز اهمیت است.

با توجه به اینکه چنین طرح کسب و کاری جهت استفاده پرسنل سازمان کاربرد دارد،

از معرفی سازمان و جزئیات صرف نظر می‌شود.

طرح کسب و کار خارجی – External business plan

آنچه احتمالا به عنوان طرح کسب و کار می‌شناسیم طرح کسب و کار خارجی است.

طرح های کسب و کار خارجی یا اسناد رسمی طرح کسب و کار،

برای مطالعه ذی‌نفعان برون‌سازمانی طراحی شدند تا با مطالعه آن

از ماجرای کسب و کارمان آگاه شوند و نسبت به آنچه مد نظر ما است( تامین مالی، همکاری و … ) اقدام کنند.

رایج‌ترین دلایل استفاده از این اسناد، جذب سرمایه‌گذار یا دریافت وام است.

در مواردی معدود این نوع از طرح کسب و کار برای استخدام،

آموزش یا جذب کارکنان کلیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴) اجزای طرح کسب و کار

در حالیکه ما فقط چندین نوع مختلف از طرح های تجاری را مختصر مورد بحث قرار دادیم،

اجزای کلیدی که عملا در همه طرح های تجاری ظاهر می شوند مشابه هم هستند.

این اجزا شامل برنامه بازنگری در طرح، خلاصه استراتژی، اهداف، مسئولیت ها،

شاخص‌های تحقق هدف (اهداف کمی که می توانند اندازه‌گیری شوند) و پیش بینی های اساسی است.

پیش بینی ها شامل فروش، هزینه ها و جریان نقدی است.

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

همانطور که بحث شد، طرح کسب و کار یک سند ثابت نیست و مرور بر اساس تغییر

محیط و رشد کسب و کار تغییر می‌کند اما نکته کلی این است که اگر بخواهیم

برای اهداف تامین مالی، جذب سرمایه‌گذار و … طرح را ارائه کنیم،

نیازمند سرفصل‌هایی هستیم که عموما شامل سرفصل‌های زیر می‌شود:

خلاصه مدیریتی

اگر قرار باشد سرمایه‌گذار فقط یک بخش از طرح کسب و کار را بخواند قطعا به سراغ خلاصه مدیریتی می‌رود.

خلاصه مدیریتی یک نمای کلی از هر آنچه طرح کسب و کار به دنبال است، ارائه می‌کند.

خلاصه مدیریتی باید اشاره کلی به مسئله ای که کسب و کار حل می‌کند،

راه حلی که ارائه می‌کند، بازار هدفی که دارد، اهم موضوعات مالیاتی و تیم مدیریتی داشته باشد.

نگاهی کلی به سازمان

برای مطالعه‌کنندگان برون‌سازمانی طرح کسب و کار، این بخش ارائه دهنده ساختار سازمانی،

تاریخچه و مکان فیزیکی کسب و کار است.

در این بخش عموما بیانیه ماموریت کسب و کار ارائه می‌شود.

کالا و خدمات

این بخش تقریبا نشان دهنده ابزار و وسیله تحقق هدف شما از کسب و کار است.

در این بخش به طور کامل توضیح داده می‌شود که کالا یا خدمت پیشنهادی قرار است

چه ارزش افزوده‌ای ارائه کند و چگونه مسئله یا مسائل مشتریان بالقوه را می‌تواند حل کند.

همچنین مسئله کلیدی دیگر مزیت رقابتی و تمایز از سایر کالا/خدمات مشابه در بازار است.

بازار هدف

افرادی که در نظر دارید تا به آنها بفروشید، به اندازه کالا/خدماتی که ارائه می‌کنید حائز اهمیت هستند.

بنابراین نیاز است اطلاعات قابل قبولی در مورد ویژگی‌های مشتریان سازمان وجود داشته باشد.

هرچه بهتر مشتریان بالقوه سازمان شناسایی شوند،

احتمال موفقیت برنامه‌های بازاریابی و فروش بیشتر می‌شود.

برنامه فروش و بازاریابی

برنامه فروش و بازاریابی اطلاعات دقیقی از شیوه فروش محصول به مشتریان است.

این بخش طرح کسب و کار باید ارائه دهنده قیمت‌گذاری محصولات،

جایگاه کسب و کار در بازار، شیوه‌های فروش، شیوه‌های تبلیغ و ترفی و فرایندهای فروش است.

اهداف و شاخص‌های تحقق هدف

این بخش متمرکز بر برنامه‌های اجرایی، مسئولین اجرای پروژه‌ها،

اهداف مورد نظر جهت تحقق، زمان مورد نظر( تاریخ سررسیدها) است.

همچنین در این بخش باید مشخص شود که دقیقا معیار از موفقیت برنامه‌ها چیست و چگونه قرار است

موفقیت آنها اندازه گیری شود.

ممکن است تعداد تماس با واحد فروش، تعداد مراجعین به وبسایت ، تعداد مشتری،

تعداد فروش کالا و تعدادی شاخص دیگر در این بخش در نظر گرفته شود.

تیم مدیریتی

فصل تیم مدیریتی یک طرح کسب و کار برای کارآفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند، بسیار مهم است.

در این بخش اعضای تیم، تخصص‌ها و چرایی انتخاب آنها به عنوان پرسنل است.

نیازمندی منابع انسانی و تیم اجرایی در این بخش می‌تواند مطرح شد

تا برنامه‌های جذب نیرو نیز در نظر گرفته شود.

برنامه مالی

بخشی که می‌تواند پختگی طرح کسب و کار را محک بزند، بخش برنامه‌ریزی مالی است.

چقدر پول به کسب و کار تزریق می‌شود و حاصل این سرمایه‌گذاری چقدر درآمدزایی دارد؟

زمانی که برنامه مالی طراحی می‌شود توجیه‌پذیری جذب نیروهای جدید، خرید دارایی و … نیز ممکن می‌شود.

طرح کسب و کار در واقع به سرمایه‌گذار سیگنال می‌دهد که کسب و کار

مورد نظر چقدر سرمایه و پول برای آغاز کار نیاز دارد و در ازای آن چقدر می‌تواند

درآمد و سود ایجاد کند. معمولا در این بخش بودجه فروش، هزینه‌های پرسنلی، صورت سود و زیان،

صورت جریان وجوه نقد و ترازنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

منبع : کسب و کار

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

همه طرح های کسب و کار برای راه اندازی استارت آپ نیست.

کسب و کارها برای اهداف متعددی مثل بهره‌گیری از فرصت‌های بازار،

ورود به بازار جدید و البته تحقق اهداف نیازمند طرح کسب و کار هستند.

کسب و کارها از چنین طرح‌هایی برای پیاده‌سازی استراتژی، تحقق شاخص‌ها،

هدف‌گذاری دقیق‌تر، کنترل و اجرای پروژه‌های مورد نیاز از طرح کسب و کار بهره می‌برند.

۳) انتخاب طرح کسب و کار مناسب شما

در نظر داشته باشید که طرح کسب و کار سندی هست که باعث می‌شود

موفق‌تر شود بنابراین باید به نسبت آنچه نیاز دارید آن را تنظیم کنید و

همانقدر که نیاز هست بابت آن وقت بگذارید. خیلی وسواس در این مورد نیازی نیست

به خرج دهید چرا که در اکثر اجزا طرح‌های کسب و کار مشابه هستند

اما به هر حال خوب است با ۳ نوع معمول آن آشنا شوید.

ارائه کنید.

طرح کسب و کار داخلی – The Internal business plan

همانطور که از اسمش مشخص است طرح کسب و کار داخلی مرتبط به استفاده درون سازمانی است.

در نتیجه نیازی نیست تیم و کادر مدیریتی معرفی شود.

طبیعتا از ساختارهایی که جهت ارائه به اشخاص خارج از سازمان ارائه می‌کنیم خارج است

و بر موضوعاتی از جمله فرایندهای اجرایی، دستورالعمل‌ها، بوجه، اهداف، شاخص‌های

تحقق هداف و پیش‌بینی‌ها متمرکز است. در طرح کسب و کار داخلی

برنامه‌های بازنگری و مرور دوره‌ای عملکرد حائز اهمیت است.

با توجه به اینکه چنین طرح کسب و کاری جهت استفاده پرسنل سازمان کاربرد دارد،

از معرفی سازمان و جزئیات صرف نظر می‌شود.

طرح کسب و کار خارجی – External business plan

آنچه احتمالا به عنوان طرح کسب و کار می‌شناسیم طرح کسب و کار خارجی است.

طرح های کسب و کار خارجی یا اسناد رسمی طرح کسب و کار،

برای مطالعه ذی‌نفعان برون‌سازمانی طراحی شدند تا با مطالعه آن

از ماجرای کسب و کارمان آگاه شوند و نسبت به آنچه مد نظر ما است( تامین مالی، همکاری و … ) اقدام کنند.

رایج‌ترین دلایل استفاده از این اسناد، جذب سرمایه‌گذار یا دریافت وام است.

در مواردی معدود این نوع از طرح کسب و کار برای استخدام،

آموزش یا جذب کارکنان کلیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴) اجزای طرح کسب و کار

در حالیکه ما فقط چندین نوع مختلف از طرح های تجاری را مختصر مورد بحث قرار دادیم،

اجزای کلیدی که عملا در همه طرح های تجاری ظاهر می شوند مشابه هم هستند.

این اجزا شامل برنامه بازنگری در طرح، خلاصه استراتژی، اهداف، مسئولیت ها،

شاخص‌های تحقق هدف (اهداف کمی که می توانند اندازه‌گیری شوند) و پیش بینی های اساسی است.

پیش بینی ها شامل فروش، هزینه ها و جریان نقدی است.

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

طرح کسب و کار چیست | انواع و اجزای آن

همانطور که بحث شد، طرح کسب و کار یک سند ثابت نیست و مرور بر اساس تغییر

محیط و رشد کسب و کار تغییر می‌کند اما نکته کلی این است که اگر بخواهیم

برای اهداف تامین مالی، جذب سرمایه‌گذار و … طرح را ارائه کنیم،

نیازمند سرفصل‌هایی هستیم که عموما شامل سرفصل‌های زیر می‌شود:

خلاصه مدیریتی

اگر قرار باشد سرمایه‌گذار فقط یک بخش از طرح کسب و کار را بخواند قطعا به سراغ خلاصه مدیریتی می‌رود.

خلاصه مدیریتی یک نمای کلی از هر آنچه طرح کسب و کار به دنبال است، ارائه می‌کند.

خلاصه مدیریتی باید اشاره کلی به مسئله ای که کسب و کار حل می‌کند،

راه حلی که ارائه می‌کند، بازار هدفی که دارد، اهم موضوعات مالیاتی و تیم مدیریتی داشته باشد.

نگاهی کلی به سازمان

برای مطالعه‌کنندگان برون‌سازمانی طرح کسب و کار، این بخش ارائه دهنده ساختار سازمانی،

تاریخچه و مکان فیزیکی کسب و کار است.

در این بخش عموما بیانیه ماموریت کسب و کار ارائه می‌شود.

کالا و خدمات

این بخش تقریبا نشان دهنده ابزار و وسیله تحقق هدف شما از کسب و کار است.

در این بخش به طور کامل توضیح داده می‌شود که کالا یا خدمت پیشنهادی قرار است

چه ارزش افزوده‌ای ارائه کند و چگونه مسئله یا مسائل مشتریان بالقوه را می‌تواند حل کند.

همچنین مسئله کلیدی دیگر مزیت رقابتی و تمایز از سایر کالا/خدمات مشابه در بازار است.

بازار هدف

افرادی که در نظر دارید تا به آنها بفروشید، به اندازه کالا/خدماتی که ارائه می‌کنید حائز اهمیت هستند.

بنابراین نیاز است اطلاعات قابل قبولی در مورد ویژگی‌های مشتریان سازمان وجود داشته باشد.

هرچه بهتر مشتریان بالقوه سازمان شناسایی شوند،

احتمال موفقیت برنامه‌های بازاریابی و فروش بیشتر می‌شود.

برنامه فروش و بازاریابی

برنامه فروش و بازاریابی اطلاعات دقیقی از شیوه فروش محصول به مشتریان است.

این بخش طرح کسب و کار باید ارائه دهنده قیمت‌گذاری محصولات،

جایگاه کسب و کار در بازار، شیوه‌های فروش، شیوه‌های تبلیغ و ترفی و فرایندهای فروش است.

اهداف و شاخص‌های تحقق هدف

این بخش متمرکز بر برنامه‌های اجرایی، مسئولین اجرای پروژه‌ها،

اهداف مورد نظر جهت تحقق، زمان مورد نظر( تاریخ سررسیدها) است.

همچنین در این بخش باید مشخص شود که دقیقا معیار از موفقیت برنامه‌ها چیست و چگونه قرار است

موفقیت آنها اندازه گیری شود.

ممکن است تعداد تماس با واحد فروش، تعداد مراجعین به وبسایت ، تعداد مشتری،

تعداد فروش کالا و تعدادی شاخص دیگر در این بخش در نظر گرفته شود.

تیم مدیریتی

فصل تیم مدیریتی یک طرح کسب و کار برای کارآفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند، بسیار مهم است.

در این بخش اعضای تیم، تخصص‌ها و چرایی انتخاب آنها به عنوان پرسنل است.

نیازمندی منابع انسانی و تیم اجرایی در این بخش می‌تواند مطرح شد

تا برنامه‌های جذب نیرو نیز در نظر گرفته شود.

برنامه مالی

بخشی که می‌تواند پختگی طرح کسب و کار را محک بزند، بخش برنامه‌ریزی مالی است.

چقدر پول به کسب و کار تزریق می‌شود و حاصل این سرمایه‌گذاری چقدر درآمدزایی دارد؟

زمانی که برنامه مالی طراحی می‌شود توجیه‌پذیری جذب نیروهای جدید، خرید دارایی و … نیز ممکن می‌شود.

طرح کسب و کار در واقع به سرمایه‌گذار سیگنال می‌دهد که کسب و کار

مورد نظر چقدر سرمایه و پول برای آغاز کار نیاز دارد و در ازای آن چقدر می‌تواند

درآمد و سود ایجاد کند. معمولا در این بخش بودجه فروش، هزینه‌های پرسنلی، صورت سود و زیان،

صورت جریان وجوه نقد و ترازنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

منبع : کسب و کار

12345678910
last